Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna  – najważniejsze informacje

Psychoterapia indywidualna to kluczowa metoda leczenia zaburzeń emocjonalnych i rozwiązywania problemów osobistych metodami psychologicznymi. Skierowana jest zarówno do Tych, którzy cierpią z powodu osobistych ograniczeń jak i osób, które poprzez zgłębianie i poznawanie natury własnej psychiki, chcą podnieść jakość swojego życia. Głównym celem psychoterapii indywidualnej jest rozwiązanie zgłaszanego przez Klienta problemu.

Pierwsze spotkania w procesie terapeutycznym mają charakter diagnostyczny. Służą poznaniu aktualnej i przeszłej sytuacji życiowej Klienta, jego planów i oczekiwań co do celów terapii.Terapia odbywa się zwykle z częstotliwością jednego do dwóch spotkań w tygodniu. Czas trwania terapii dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb. Zwykle sięga około kilkunastu spotkań. W trudnych zaburzeniach i schorzeniach wsparciem w psychoterapii może być farmakoterapia. Leki włącza się do leczenia, wyłącznie po konsultacji z lekarzem psychiatrą, gdy problemy psychiczne wyjątkowo utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Decyzja o psychoterapii nigdy nie jest łatwa. Generuje czas, pieniądze, konfrontuje z niełatwymi emocjami. Trudno jednak wyobrazić sobie lepszą inwestycję niż ta, która na zawsze poprawi jakość życia i pomoże lepiej funkcjonować w otaczającym świecie.

Możliwe obszary do pracy w psychoterapii indywidualnej:
 • depresja i zaburzenia nastroju
 • fobie i inne zaburzenia lękowe
 • dolegliwości psychosomatyczne
 • niska samoocena
 • zespół stresu pourazowego (PTSD)
 • zaburzenia osobowości
 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 • problemy w relacjach międzyludzkich
 • wsparcie w kryzysach (rozwód, żałoba, nadmierne obciążenie pracą lub jej utrata)
 • rozwój i zwiększanie potencjału osobowościowego.
 Dlaczego psychoterapia indywidualna w Psychepoint to dobry wybór?

Psychoterapia indywidualna w Psychepoint to gwarancja skuteczności, profesjonalizmu i etyki. Zespół Psychepoint to praktycy, psychologowie i psychoterapeuci z renomowanych szkół psychoterapii, z doświadczeniem klinicznym w cenionych placówkach medycznych. W naszej pracy stosujemy wyłącznie oparte na dowodach i aktualnej wiedzy psychologicznej podejścia psychoterapeutyczne. Pomagamy tylko tam, gdzie czujemy się Ekspertami. Jesteśmy dumni, że potrafimy wspierać nawet tych, którzy stracili już nadzieję, bo nie znaleźli wsparcia gdzie indziej. Swoją pracę poddajmy regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, dzięki czemu nasi Klienci mogą mieć pewność, że świadczone przez nas usługi terapeutyczne realizowane są na możliwie najwyższym poziomie.

Kameralna atmosfera, profesjonalna kadra, doskonała lokalizacja Psychepoint – Warszawa Wola, czynią to miejsce unikatowym na mapie gabinetów psychoterapeutycznych Warszawy.

W razie jakichkolwiek pytań nt. psychoterapii indywidualnej w Psychepoint Warszawa Wola, zapraszamy do kontaktu.

Umów wizytę