Psychoterapia par

Terapia par – najważniejsze informacje

Początek terapii to poznanie trudności, z którymi Para zgłasza się na terapię. Na bazie zebranych informacji Para wspólnie z Terapeutą uzgadniają cel terapii i czas jej trwania. Psychoterapia par zazwyczaj odbywa się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie po 90 minut. Ilość spotkań uzależniona jest od zgłaszanego problemu. Zwykle jest to od kilku do kilkunastu sesji. Dla efektywności pracy, w razie potrzeby, może zostać zaproponowana równolegle terapia indywidualna dla jednego lub obojga Partnerów. W takiej sytuacji terapia indywidualna prowadzona jest przez innego psychoterapeutę. Spotkania Pary odbywają się wówczas nieco rzadziej, aby była przestrzeń dla pracy indywidualnej.

Psychoterapia par – możliwe obszary do pracy w psychoterapii par:
  • kryzys w związku (zdrada, pojawienie się dziecka, niesatysfakcjonujące życie seksualne, zazdrość)
  • nierówne relacje (dominacja lub uległość jednego z partnerów, zależność od partnera)
  • kłótnie, agresja, przemoc fizyczna lub emocjonalna
  • życie w związku „obok siebie” (brak wspólnych zainteresowań, tematów do rozmów, chęci wspólnego spędzania czasu)
  • pracoholizm jednego z Partnerów
  • różnice w podejściu do wychowania dzieci.

Terapia dla par – dlaczego warto?

Psychoterapia par to często jedyna szansa na pojednanie, wzajemne zrozumienie, uzdrowienie relacji i lepszą jakość życia. Z pomocą Terapeuty, Para może spojrzeć na związek z dystansu, odkrywając często to, co dotąd było niewidoczne, niezrozumiałe i nigdy nie wypowiedziane.
Bez względu na to, jaką decyzję podejmie Para po zakończeniu terapii, czas na pracę nad sobą i swoim związkiem nigdy nie jest czasem straconym. Zawsze lepiej mieć poczucie, że spróbowało się wszystkiego, niż po latach żałować, utraty czegoś ważnego.

Dlaczego psychoterapia par w Psychepoint to dobry wybór?

Nasz zespół to doświadczeni psychologowie i terapeuci z cenionych placówek medycznych i renomowanych szkół psychoterapii. Mamy głęboką świadomość, jak trudne dla związku jest podjęcie decyzji o terapii, dlatego też psychoterapię par w Psychepoint prowadzą wyłącznie terapeuci, którzy się w tym specjalizują.

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Umów wizytę